Afrika

Afrika je velký kontinent plný rozlišných kultur, proto jsou i tradiční pokrmy Afriky odlišné podle jednotlivých oblastí. V Africe můžeme ochutnat jak tradiční africké pokrmy, tak jídla muslimská. Na mnohých místech Afriky se kuchyně nachází stále venku, kde slouží k přípravě jídel ohniště a kotlík. Mezi často používané suroviny v africké kuchyni patří zelenina, vodní meloun, podzemnice olejná, černý hrách, zelí, kukuřice, sladké brambory. Z masa se často používá kuřecí, vepřové, hovězí, ryby. Typické koření pro Afriku je česnek, pepř, hřebíček, muškátový oříšek a kari. V Africe žije stále mnoho lodí, pro které je nejdůležitější zahnat hlad. Proto se v Africe často konzumují přílohy, které mají především zaplnit žaludek. Příkladem je maniok – kořenová zelenina se škrobem.

Severní Afrika

Africká kuchyněSeverní Afrika je oblast s nejvyspělejší ekonomikou a kulturou. Zdejší kuchyně byla po dlouhou dobu ovlivňována okolními národy. Za základní pokrm se zde považuje kuskus. Z okolních zemí se zde dostaly brambory, rajčata, cukety, sladké pečivo, koření, pepř a šafrán.

Západní Afrika

Pro tuto část Afriky je typická příloha fufu. Fufu můžeme přirovnat k našim šťouchaným bramborům. Fufu je škrobovitá kaše, která se vyrábí z banánového nebo bramborového škrobu. Oblíbený způsob úpravy masa je zde dušení a používají se zde všechny druhy masa od kuřecího až po kozí. Často zde také narazíme na sušené ryby smažené v oleji.

Východní Afrika

Ve Východní Africe je minimální spotřeba masa. Dobytek zde v minulosti sloužil především jako platidlo. V Keni ale i tak můžeme narazit na tradiční masitý pokrm – Ugali. Ugali je pokrm složený z kukuřičné mouky, dušeného masa a omáčky. I kuchyně v této oblasti je ovlivněna jinými národy. A tak zde můžeme narazit na pokrmy indické, arabské nebo anglické.

 

Země Popis kuchyně Recenze restaurací
Alžírsko  x x
Angola
Benin
Botswana
Burkina Faso
Burundi
Čad
Džibutsko
Egypt
Eritrea
Etiopie
Gabon
Gambie
Ghana
Guinea
Guinea-Bissau
Jihoafrická republika
Jižní Súdán
Kamerun
Kapverdy
Keňa
Komory
Kongo
Lesotho
Libérie
Libye
Madagaskar
Malawi
Mali
Maroko
Mauricius
Mauritánie
Mosambik
Namibie
Niger
Nigérie
Pobřeží slonoviny
Rovníková Guinea
Rwanda
Senegal
Seychely
Sierra Leone
Somálsko
Středoafrická republika
Súdán
Svazijsko
Tanzanie
Togo
Tunisko
Uganda
Zambie
Zimbabwe
  • Facebook
  • Twitter

Přidejte komentář